Gegužės mėnesio kąsniai.

IMG_20130505_112342

Pyragas su pudingu. Veikiau išėjo trifle. Skanus trifle.

Lašišos ir apelsinų paštetas. Patiko, patiko, patiko. Apelsinai ir lengvas citrinos prisilietimas tikrai padaro paštetą ir gyvesnį, ir gaivesnį.

Makaronai su šokoladu ir šonine. Šoninės negailėkit, šokoladą imkite 70-80 proc. Tokiu būdu patiekalas neprimins griežtai desertinio.
Skonių gamas galima atitaikyti, netgi Džiugo įtarkuoti tinka, bet abejoju, jog tai yra mano skonio patiekalas. Perdėm solidu ir supratingumo daug reikalauja.

P1170103

Makaronai su aguonomis, burokėliais ir mėta. Kombinacija gal ir įdomi, į raudonus su juodomis aguonomis makaronus irgi malonu žiūrėti, bet bendras skonis man pasirodė kiek silpnokas.

Lazanija su lęšiais. Deja, tai buvo visai nefotogeniškas patiekalas, bet skanus. Eilinį kartą kiek nerimavau dėl lęšių, kad lazanija bus niūraus ir kiek nuobodaus skonio, toli gražu ne.
Mielai išsisaugau ir kepu ateity, be to, patiekalas patvirtino, kad lazanijas tikrai galima kepti su įvairiais daržovių ir kruopų troškiniais, nesvarbu, darytus specialiai lazanija ar ne.

Kokosų ir razinų sausainiai. Man patiko kokoso pagrindas, bet viršutinis razinų ir rudojo cukraus sluoksnis, iš pradžių, pasirodė kiek per saldus. Kita vertus, labai rekomenduoju sausainiams leisti “susitupėti“, patikėkit, reikalas kaip mat pagerėja.

Reklama
Gegužės mėnesio kąsniai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s