Birželio mėnesio kąsniai.

P1170138Ramunėlių ir aguonų keksas. Man labai patiko kvapai ir skonių gama: cinamonas, vanilė, ramunėlės ir citrinos.
Visgi, keksas toli gražu nėra purus, minkštas ir burnoje tirpstantis, veikiau – pakankamai standus ir drėgnas. Su arbata – labai neblogai, bet toli gražu ne standartinė kekso versija.

Mėtų ir saulėgrąžų duona iš “7 ingredientai“, kepta feta su figomis ir prieskoninis sviestas.
Dėl susiklosčiusių aplinkybių, duoną kildinau beveik parą. Ir nemaniau, kad jai tai gali pakenkti. Nežinau ir iki šiol. Neiškilo ji taip, kaip aš norėjau, apskritai, palyginus, mažas kepaliukas gavosi. Skonis pusėtinas, bet kas susimovė nežinau: mielės, aš ar receptas.
Dėl fetos, tai jau minėjau, jog kepta feta – reikalas geras, bet, spėju, su datulėm man patiko labiau. )
Kas gamins sviestą, tai nepamirškit jo tikrai ilgai plakti, jog jokios cukraus granulės nebesijaustų. Skonis visai malonus, realiai įsivaizduoju jį ant kalėdinio pudingo gabalėlio (kaip ir siūloma, beje). O mes valgom rytais su duona ir švelniu sūriu.

Vasaros pietums pats laikas būtų išsikepti lengvą perlenktą omletą su sūriu ir ant viršaus prikrauti Oliverio Panzanellos. Patikėkit, reikalas ir gražus, ir skanus.

Ir užtepėles rytais linksma valgyti. Vienos gaunasi labiau vykusios, kitos – ne itin. Bet kokiu atveju, atreipsiu dėmesį į žaliųjų žirnelių pesto. Manau, tiktų ir makaronams, bet skrebučių, pesto ir virtų kiaušinių deriniui irgi nelengva atsispirti. Spalva graži.

2013-06-15 09.29.34

Ne ką prastesnis pasirinkimas yra “braškių ir bananų uogienė su kokoso drožlėm“, kurią galite rasti VMG vasaros numeryje. Praskaidriną kiekvieną rytą.

Rodos, ankstesniam “Virtuvės“ numeryje taip pat buvo “užmesta“ idėja apie karštus trikampius sumuštinius su varškės ir aviečių tyrės įdaru. Mano manymu, naudoti grūdinę duoną šiuo atveju beveik būtina.
Nebloga karštu sumuštinių alternatyva, nors iki galo papirkti nesugebėjo.

Ir dar iš VMG vasaros numerio: braškiniai ledai per 1 minutę, plius įmaišyti šlakelį Amaretto ir smulkinto juodojo šokolado.
Labai malonu.

Indiška jogurto ir bulvių sriuba. Kvepia maloniai, bet skonio trūksta. Nelinkus aš daugiau sriubas su jogurtu gamint.

Šokoladiniai lietiniai. Mano ir kitų nuomone – labai geri. Tikrai, kad labai.

2013-06-22 16.46.03

Fetos pyragas su daržovėmis. Man labai patiko tešlos trapumas ir akivaizdu, jog daržoves parinkau savo nuožiūra (tiksliau, šaldiklio). Fetos įdaras – beabejo, sūrokas ir įkeptas. Pakankamai malonu, gražu, bet jaučiu, jog koks kreminis nekeptas variantas man būtų patikęs labiau.

Reklama
Birželio mėnesio kąsniai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s