Smoothie.

Truputis apie “smučius“. Maždaug prieš metus jie mūsų nedomino. Pagrinde buvau susipažinus su tais, kur iš sulčių koncentrato ir ledo padaro, o plaktuvas pažinojo tik pieniškus kokteilius. Ir tada, porą kartų (neprisimenu ar “sveikatingumo“ sumetimais ar ne) pabandėm paprastus trintų vaisių kokteilius. Ir štai.

image

Viso to iniciatorius pagrinde buvo Mantas. Jis yra tas, kuris dažniausiai primena apie daržovių ir vaisių egzistavimą bei rečiau – apie konditerinių gaminių (poor me). Laikas nuo laiko vis užsukdavom į raw42 pasičiupti kokteilį išsinešimui, kol patys, galų gale, nusipirkom plaktuvą. Dabar jis “visu pajėgumu “atidirbinėja“ savo kainą“.

Pirmuosius kartus kai man teko garbės plakti kokteilius viskas susivedė į šokoladinių, žemės riešutų ir kokteilių su sausainiukais paieškas. Abu sąžiningai gėrėm, Mantas neleido pamiršti, jog norėtųsi kažko vaisinio ir gaivaus, o aš tuo tarpu supratau, jog TAIP…žemės riešutai ir trupinti sausainiai į gėrimus netinka. Persiorientavau į priešininkų gretas.

Dabar šokoladinių jau nebeplakam, turim pilną šaldiklį uogų, perkam imbierus, šaldom bananus ir bandymų – klaidų metodu bandome išsiaiškinti kas mums patinka ir kas ne. Žodžiu, ieškom slaptos formulės.

Paprastai improvizacijai visada vietos yra ir dažniausiai tai būna: mėlynės/spanguolės, bananai, mandarinai, imbieras ir pieniškos pasukos (mat jos tiesiog tobulai lengvesnės už pieną). Ši kombinacija visada sutinkama labai palankiai, bet kad neužsisedėti vienoj vietoj, laikas nuo laiko pabandome ir ką nors naujesnio.

Paveikslėlyje matomas morkų ir kokosų kokteilis leido suprasti, jog morkų į “smučius“ dėti daugiau nenorime. Jų ir kokoso pieno dėka nei lengvumo, nei gaivumo nerasta.

Kad perdėm sveika nebūčiau “lakščiau“ aplink (ir niekad tiesiai į taikinį) žalius kokteilius. Ir visgi, vienu likau (beveik vergiškai) pakerėta (nors viena tik ir išbandėm :D). Va jums receptas, mielieji.

Mango ir mėtų jogurtinis kokteilis būtų labai neblogas, jei ne faktas, kad mes niekada neturime sunokusių mangų. Liūdna tiesa. Bet visad porą savaičių galite bandyti juos nokinti ant virtuvės stalviršio.

Pusryčių kokteilis pagal VMG. Mums itin patiko kaip “pabaigoje“ sugroja salieras su imbieru. Tiesiog gaivus pavasarinės vėsos dvelksmas.
Kas tingi video žiūrėti: 2 stiklinės šviežių apelsinų sulčių, 2 stiklinės šaldytų mėlynių, 6 v. š. avižinių dribsnių, 2 bananai, imbiero gabalėlis, 2 saliero stiebai. Suplakit.

Ciberžolės lassi. Toks švelnutis pradžioje ir besikandžiojantis pabaigoje. Neįprastai “smučiui“ besikandžiojantis. Galite išbandyti, o paskui žinosite ar ko nors norėsite pamažinti ar ne. Mes vos vos pamažintume imbiero arba ciberžolės.

Dar vienas labai gaivus žaliasis smoothie. Abiems patiko.

Reklama
Smoothie.

2 komentarai “Smoothie.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s