Imbierinė vištienos sriuba.

Minimalizmas šį kart nusipaišė visu gražumu,
Kaip pirmą kart susipažinau internete su šia sriuba (žinokit nieko grandiozinio ir pusė interneto dar nėra jos pagaminęs, pažintis įvyko jau į kaulus įaugusiam Pinterest įprastą dieną įprastomis aplinkybėmis) žinojau, jog BUS. Artimiausios išeiginės. Kai būsim kartu. Namie.

Naminis vištienos sultinys ir imbieras. Keli vištienos gabalėliai dugne, paviršius lengvai nubarstytas smulkintom kalendrom. Šalia – plonas (teoriškai turėjo būti, praktiškai neįšėjo) šviesios duonos skrebutis. Toks, beveik permatomas, kad būtų toks pat lengvas kaip ir pati sriuba. Žodžiu, sriuba beveik kliedėjau.

Gal ir skamba neįprastai, bet gaminimo eiga turėtų būti pažįstama – viso labo išvirti vištienos sultinį, tik šalia saliero stiebo, pipirų grūdelių dar dosniai įdėti nulupto ir riekelėmis supjaustyto imbiero. Ir palikti virti.

Sriubai galite pirkti visą vištą, galite naudoti tik dalis. Mums buvo puiki proga pagerbti porą naminės vištos ketvirčių, kurių nuo kaulų atšokusi mėsa vėliau iškeliavo atgal į sriubą.

Ir receptą dalinti perpus yra gana patogu, mat, spėju, ne kiekvienas turit puodą talpinantį 6 l vandens.

P1210588

Imbierinė vištienos sriuba
Cleansing Ginger Chicken Soup

1 svogūnas, pjaustytas riekelėmis
2 saliero stiebai, pjaustyti
240 g nuskusto imbiero, supjaustyto nestoromis riekelėmis
2 česnako skiltelės, traiškytos
10 juodųjų pipirų grūdelių
maždaug 1.5 kg svorio višta
druskos
pipirų
kalendros

Vištą išskirstykite dalimis: 2 krūtinėlės, 2 ketvirčiai, 2 sparneliai ir nugara. Kaip ir minėjau, sriubos virimui galite tiesiog nusipirkti kelias vištienos dalis.

Į didelį puodą sudėkite svogūnus, saliero stiebus, imbierą, česnaką ir pipirus. Sudėkite vištieną. Užpilkite 6 l vandens ir ant vidutinės aukštos ugnies užvirkite. Sriubai užvirus, sumažinkite ugnį iki minimalios, pagardinkite druska ir toliau virkite uždengę.

Po 30 min., patikrinkite vištieną. Tikėtina, jog jis bus paruošta, todėl ją išimkyti ir palikite sriubą virti dar 2-2 1/2 valandom ant mažos ugnies.

Vištieną ataušinkite, uždenkite ir atidėkite. Sriubai verdant į pabaigą, atskirkite mėsą nuo kaulų, mėsą susmulkinkite,

Sultinį perkoškite, sudėkite vištieną atgal į sultinį ir dar porą minučių pakaitinkite, kad vištiena sušiltų. Paragaukite, jei reikia pagardinkite druska ir keliais pipirų malūnėlio posūkiais.

Į lėkštę dėkite vištienos ir gausiai užpilkite sultiniu. Paviršių pabarstykite smulkintais kalendros lapeliais ir patiekti su skrebučiu.

Skonis: 9.5/10

Neapsigaukite manydami, jog dėl to, kad į sultinį įdedate imbiero, sriuba kvepės gaiviai kaip šaltinio vanduo. Vištienos sultinys ir lieka vištienos sultiniu, tik papildytos harmoningai juntamomis imbiero kvapo natomis ir akivaizdžiais liežuvio gnybtelėjimais.

Sriuba lengva ir šildanti, vienas puikiausių rudens pasirinkimų. Buvau patenkinta nuo A iki Z ir būtinai išsisaugom ateičiai.

Imbierinė vištienos sriuba.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s