Sūrio pyragas su citrininiu kremu.

Šį kart įkvėpimas kilo iš karto po to, kai jau antrą kartą iš eilės nepavyko pagaminti šių sausainių. Nutinka ir geriausiems, kaip aš sakau. Ne kiekvienas receptas lemties skirtas.

P1210671

Likau su ne itin pavykusiais šokoladiniais sausainiais ir visiškai sugadintu žemės riešutų kremu (kremu jo jau nebepavadinsi). Kadangi genuose mano užkoduota, kad maisto nemėgstu mesti lauk (nors kartais tai yra geresnis variantas, negu bandyti dar vieną dviratį išrasti), tai teko garbės sugalvoti ką su jais nuveikti. Dievas liudininkas, vienų jų graužti nesiruošiau.

Ir sulaukus, kada buvau palikta viena namie – iškepiau sūrio pyragą. Ne todėl, kad galėčiau jį viena visą suvalgyti ir apie tai niekas nesužinotų, bet…tiesiog taip išėjo. Su šokoladiniu pagrindu, o kadangi sausainių buvo daugiau – tai ne tik pagrindu, bet ir šonais. Turtingu sūrio įdaru bei citrininiu kremu ant viršaus. Kad neatrodytų nuobodžiai, neatsispyriau pagundai dar ir keliais čiobrelio lapeliais pabarstyti (nes žalia ant geltonos, vai vai kaip mielai atrodo) ir čiobrelis dera su citrinomis. Ne be reikalo juk egzistuoja CITRININIS čiobrelis.

Citrininį kremą galite nusipirkti, galite pasigaminti. Šį kart pasirinkau itin greitą variantą – kremas buvo paruoštas per 10 min. Tai sakau, kad pirkti nelabai apsimoka.

P1210675

Sūrio pyragas su šokoladiniu pagrindu ir citrininiu kremu
Lemon Cheesecake

150 g šokoladinių sausainių *
4 v. š. tirpinto sviesto

1 1/2 stiklinės riebios grietinėlės (35 proc. riebumo)
175 g baltojo šokolado
480 g kreminio sūrio, kambario temperatūros
1 citrinos žievelės
1/2 stiklinės cukraus
1 v. š. kukurūzų krakmolo
1 stiklinė grietinės
2 a. š. vanilės ekstrakto
3 dideli kiaušiniai

Citrininis kremas**:
2 kiaušiniai
2 citrinų sultys ir žievelė
stiklinė cukraus
2 v. š. vanilinio cukraus
60 g sviesto, pjaustyto kubeliais

čiobrelio lapelių (nebūtinai)

* sausainių svoris yra preliminarus, aklai nesivadovaukite. Pati kepiau sūrio pyragą iš pusės porcijos ir suformavau ne tik sausainių pagrindą, bet ir šonus. Jūs galite daryti taip pat, galite daryti tik pagrindą.

** Citrininio kremo, kepant iš viso recepte nurodyto kiekio, reikėtų apie 1 stiklinės. Iš nurodyto kiekio gali gautis truputį daugiau.

Atsegamos formos, kurioje kepsite sūrio pyragą, dugną ir šonus išorėje apvyniokite aliuminio folija, kad stanant į vandens vonelę, vandens nepakliūtų į formą.

Sausainius susmulkinkite į trupinius, supilkite tirpintą sviestą. Sausainių masę sudėkite į formą ir šaukšto pagalbą suformuokite (sutrombuokite) pagrindą pyragui (jeigu norite – galite ir šonus). Dėkite į šaldytuvą, kol paruošite sūrio įdarą.

Paruoškite karšto vandens vonelę: į prikaistuvį įpilkite apie stiklinę vandens. Ant viršaus dėkite dubenį, kad neliestų vandens, vandenį užvirkite. Į dubenį supilkite grietinėlę. Kai grietinėlė pradės įkais, ugnį išjunkite, sudėkite baltą šokoladą ir maišant ištirpinkite. Nuimkite dubenį nuo prikaistuvio ir leiskite balto šokolado masei ataušti apie 15 min.

Išmaišykite kambario temperatūros kreminį sūrį, cukrų, vanilę, citrinos žievelę, grietinę ir kukurūzų krakmolą iki vientisos masės. Atsargiai įmaišykite baltojo šokolado masę ir po vieną įmaišykite kiaušinius.

Orkaitę – 180C.
Ant pasiruošto sausainių pagrindo supilkite sūrio įdarą. Kepimo formą su pyragu dėkite į didesnę kepimo formą/skardą, į kurią pripilkite vandens, kad siektų 2/3 pyrago formos aukščio.
Pyragą kepkite įkaitintoje orkaitėje apie 1 h.

Iškepus, 45 min., palikite vonelėje išjungtoje, pravertomis durelėmis orkaitėje.

Atvėsusį pyragą per naktį palaikykite šaldytuve.

Citriniam kremui pasiruoškite karšto vandens vonelę. Į dubenį sudėkite visus ingredientus, išskyrus sviestą ir statykite virš verdančio vandens. Nuolat maišant pakaitinkite masę, kol viskas sutirštės. Nuimkite nuo ugnies, į kremą įmaišykite gabaliukais pjaustytą sviestą ir palikite ataušti.

Atvėsusį kremą tolygiai paskirstykite ant pyrago, pabarstykite čiobreliais ir patiekite.

Skonis: 10/10

Sūrio įdaras yra skaniausias, švelniausias su kokiu buvau iki šiol susidūrus. Jei ne visą sūrio pyragą, tai bent jau įdarą tikrai siūlau išbandyti.

Tiek ir pakanka. Citrinos ir šokolado derinys yra gana klasikinis ir, spėju, mintis apie šokoladinį pagrindą ir citrininį kremą ant viršaus galėtų kai kuriems šauti ir nepasitelkiant interneto įkvėpimui.

Pyragu likau patenkinta, garantuotai keliauja prie kartotinų, tik su labiau nusisekusiais šokoladiniais sausainiais. Šį kart tai ir sluoksnį kiek storoką padariau, tai šokolado intensyvumo buvo švelnus perteklius. Gyveni ir mokaisi. Storo pagrindo nedarykite.

Sūrio pyragas su citrininiu kremu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s